Ostatní hračky

Tatrasmalt TAPO Super

Model řízený přes drátové dálkové ovládání. Model má dále zepředu stříbrnou radlici, která dnes celé řadě sběratelů schází.

Tatrasmalt TAPO

Jednoduší provedení pásáku TAPO Super. Toto provedení nemá dálkového ovládání pouze páku, kterou se řídí  jízda vpřed a vzad. Napájení baterií 4,5V.

Tatrasmalt portálový jeřáb

Portálová jeřáb vyráběný v roce 1965 - 1966. Mechaniké ovládání natáčení a zdvihu lžíce - bez motorků a baterie. Propracovaný systém otvírání a závírání lžíce. Vyrobeno jen několik kusů.

Tatrasmalt nakladač

Provedení ve dvou variantách slonová kost (starší) a modré (novější). Pohon hračky a lžíce je zajištěn pomocí dvou motorků, které jsou ovládány a napájeny z ovladače připojenému k modelu kabelem. Rameno se natáčí manuálně pomocí kličky I, rameno lze zvedat-snižovat kličkou II. Hračka vyráběna cca v...

Omnia pásák T68

Pásák Omnia postavený na stejném podvozku jako pásák OP-01-71. Pohánění 4,5V baterií. Jízda vpřed a vzdad. Vyrobeno pouze jedno barevné provedení.

KDN mechanický traktor

Tento model umožňuje jízdu vpřed a vzad. Pohon je zajištěn pomocí pružiny, která se natahuje klíčkem. Při jízdě se pohybuje z každého boku řada tří pístů. Vetšině modelů schází plastový komínek.

KDN mechanický buldozer

Obdobný model jako KDN mechanický pásák. Model dále obsahuje přední radlici a vzadu zvedák. Toto provedení neobsahuje pohyblivé písty.

Ites traktor T530

Stejné provedení jako Ites buldozer B530, pouze neobsahuje přední radlici. Řada modelu se dochovala s původní krabičkou v pěkném stavu. Velmi často schází dvojitý komínek.

Ites Fiat BD20 (buldozer, nakladač, traktor)

Hračka vyráběna v plastovém provedení ve třech variantách - traktor, buldozer a nakladač. Pásák umožňuje jízdu vpřed, kde jsou k dispozici dvě rychlosti, zpátečku a neutrál.

Ites buldozer B530

Model poháněný elektromotorkem napájeným ze 4,5V baterie. Dále model vybaven mechanickým zvedáním radlice. Jízda vpřed a vzad, při jízdě se pohybuje řada čtyř pístů.